více parametrů

Chcete porovnat ceny letenek do New Yorku a vybrat nejlevnější?

Co se týká Spojených států amerických, jsou rezervace letenek do New Yorku rozhodně nejčastější. Je to pochopitelné, město New York je nejlidnatějším a nejznámějším městem USA a každoročně sem míří miliony turistů z celého světa. Pokud si i vy chcete objednat výhodný let na některé z newyorských letišť (John F Kennedy Intl (JFK), La Guardia (LGA), West 30th St Heliport (JRA), Flushing (FLU), New York (NYC)), stačí vyplnit výše uvedený rezervační formulář a porovnat cenové a kvalitativní nabídky letů od leteckých společností z celého světa a nakonec vybrat kvalitní a levnou letenku do New Yorku z Prahy, Vídně, Frankfurtu či polských Katowic a Krakowa. Volba odletového letiště je zcela na vás, ale pokud vám jde o přímý let či co nejvýhodnější "akční nabídku", bude nutné uvažovat jiným způsobem.

Jak a kdy rezervovat letenky Praha - New York

V případě, že nejste časově flexibilní a trváte na co nejnižší ceně letu na letiště v New Yorku, rezervujte si palubní lístek raději s dostatečným předstihem. Další možností, jak koupit levnější elektronický let je vybírat z aktuálních akčních nabídek, nicméně zde již musíte být více flexibilní.

 • Město a oficální název státu: New York / Spojené státy americké
 • Seznam letišť v NY: John F Kennedy Intl (JFK), La Guardia (LGA), Flushing (FLU), New York (NYC)
 • Rozloha USA: 9 631 214,0 km2
 • Nejvyšší hora U.S: Mount McKinley
 • Časové pásmo: od -5 do -10
 • Počet obyvatel: 303 443 119
 • Úřední jazyk: angličtina
 • Měna: Americký dolar
 • Hlavní město: Washington

Kolik budu potřebovat peněz na letenku, letištní poplatky, zavazadla...?

Stanovit komletní cenu za letenku a související poplatky při cestování do New Yorku, Washingtonu, Tampy, Philadelphie, Miami a dalších amerických měst je možné jen v případě, že znáte datum a čas odletu a množství přestupů u vybraného letu. Letištní poplatky a taxy jsou již zahrnuty v ceně letenky, tedy rozhodně v případě, že si let objednáte zde u nás přes výše uvedený rezervační formulář, případně na stránkách Student Agency. Rozhodně doporučuji hledat odlety nejen z pražského letiště v Ruzyni, ale také z Vídně, Frankfurtu, Mnichova či polských Katowic a Krakowa. Mimo sezónu se dá letět výrazně levněji, nejlevnější je zpravidla New York, letiště v Miami či letenky do Bostonu. Zapomeňte na letenky do USA za korunu či pár EURO, taková doba je pryč a na chyby leteckých společností a dopravců v tak extrémní míře narazíte jen velmi zřídka.

Jak to chodí na letištích v Americe?

Pokud je vaší prioritou ušetřit každou možnou korunu (stovku) na dopravě do Spojených států amerických, určitě zvažte koupi letenky na některé z menších (okrajových) letišť. Řekněme, že se chcete vydat letecky na Floridu v USA. Pak nemusíte nutně letět přímo na letiště v Miami, ale můžete zvážit některou z alternativ a možná vás překvapí výrazně nižší cena a to včetně všech tax a letištních poplatků. V případě letu na Floridu si můžete vybrat z níže uvedených letišť:
 • Miami (Spojené státy americké)
 • West Palm Beach International
 • Letiště Sarasota
 • Orlando Florida
 • Fort Myers - letiště
 • Letiště Tampa International
 • Letiště Jacksonville International

Jaké doklady potřebuji pro vycestování do Spojených států amerických?

Veškeré aktuální informace o dokumentech a formalitách týkajících se vízového i bezvízového styku (pobytu) s jednotlivými státy USA najdete na webu ministerstva zahraničních věcí - MZV o USA. Kromě detailních informací týkajících se vstupu a pobytu na území Spojených států či jakéhokoli jiného cizího státu je dobré pamatovat také na cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí. Obvzláště v USA je zdravotní péče - a to i velmi banální ošetření v nemocnici či u lékaře - velmi finančně nákladná a je dobré se pro tyto případy alespoň minimálně pojistit ještě před odjezdem. My vám tuto možnost nabízíme již během rezervace letenky přes výše uvedený rezervační formulář, kde si můžete v posledním kroku objednávky sjednat také platné cestovní a úrazové pojištění pro celé Spojené státy americké. K zásadní otázce dokladů je potřeba vědět, že každý cizinec včetně dětí vstupující na území USA (jakéhokoli amerického státu) musí mít vlastní cestovní doklad (občanský průkaz a pas).

Kde si mám koupit letenku...na letišti, nebo online na internetu?

Internet zcela dominuje trhu s prodejem letenek. Důvod je prostý, oproti nákupu letenek po telefonu či přímo na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni si můžete na internetu zcela v klidu vyhledat a porovnat ceny letenek během několika minut, udělat si obrázek o jednotlivých nabídkách a dle přání a možností si zvolený let rovnou zarezervovat za co nejvýhodnějších podmínek. Není tedy důvod nakupovat letenky na letištích, internet je pro rezervaci elektronické letenky do USA ideální. V naší nabídce navíc naleznete pouze konečné ceny letenek včetně všech tax a letištních poplatků a nemusíte se tak obávat navýšení ceny po zakoupení a zaplacení letenky.

Letenky od Student Agency, Královny, Letušky, Pelikána a dalších prodejců.

Letenky do Ameriky si kupujeme od leteckých společností, ale zpravidla zprostředkované přes některého z prodejců letenek na českém internetu. Při volbě prodejce jde obvykle o jeho solidnost, historii, speciální nabídky a pružnost co se bezplatné telefonní linky a kontaktů (kontaktního centra) týká. Rezervovat a koupit si letenky do Ameriky (usa) od Student Agency či společnosti Královna obvykle znamená, že dostanete mimojiné kvalitní zákaznický servis a služby předního prodejce letenek v České republice. Rezervační systém Galileo a Amadeus jsou vám včetně ověření rezervované letenky na serveru galileo (viewtrip) k dispozici online 24 hodin denně.

Logo společnosti Student Agency - cestovní agentura a prodej letenek

Letenky Student Agency

Společnost Student Agency je lídrem v oboru cestovního ruchu, kam kromě autobusů a vlaků RegioJet spadá také prodej letenek od Studentagency a vyhledávače mezinárodních letů Kralovna.cz. V nabídce najdete jak lety od tradičních leteckých společností, tak ty nejlevnější letenky nízkonákladových aerolinií. Firma STUDENT AGENCY je od roku 2000 členem asociace leteckých dopravců a prodejců IATA.

Logo společnosti Královna.cz - online letenky

Letenky od Královny

Rezervační systém Královna letenky online patří mezi nejoblíbenější vyhledávače letenek nejen díky pokročilé možnosti filtrování nalezených letů, ale také snadnému porovnání cen letenek napříč leteckými společnostmi z celého světa. Akční letenky do USA vyhledá až na 3 měsíce dopředu a nabídne kalendář dle volných míst pro získání výhodnější ceny. Kvalitní zákaznický servis a infolinka 810 810 810 přispívá k dobrému hodnocení Královny mezi zákazníky a cestovateli.

Logo společnosti Letuška - letenky on-line

Levné letenky od Letušky

Chcete si rezervovat levné letenky od Letušky, tedy dalšího prodejce vnitrostátních i mezinárodních leteckých spojů v České republice? Web letušky byl nedávno redesignován, což uvítají hlavně uživatelé mobilních telefonů a tabletů. V nabídce letenek na portálu letuska.cz nenajdete oproti hledání v tomto rezervačním formuláři žádnou přidanou hodnotu, ale srovnání necháme na vás. Porovnání cen letenek od jednotlivých leteckých dopravců a prodejců v čr je nesporná výhoda internetu!

Logo společnosti Pelikán - letenky online

Letenky Pelikán

Zakoupit si můžete také levné last minute letenky do USA od Pelikána, tedy od společnosti CK pelicantravel. Pokud budete srovnávat ceny letenek přes tento rezervační systém, naleznete pouze konečné ceny letenek do Ameriky včetně všech tax a letištních poplatků a nemůžete být v žádném případě nemile překvapeni navýšením ceny letu před či po uhrazení zakoupené elektronické letenky. Pelikán letenky a online rezervaci najdete na oficiálním webu.